Chemičkou u Litvínova otřásl výbuch, zranění utrpěli čtyři lidé

Čtyři lidé utrpěli zranění při výbuchu a následném požáru, ke kterému došlo v noci na čtvrtek v chemickém závodě u Litvínova na severozápadě Čech.

Výbuch otřásl areálem závodu v Záluží u Litvínova ve středu večer krátce před 23:00. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek, kterým se požár podařilo dostat pod kontrolu. Výrobní jednotku, ve které došlo k výbuchu, preventivně odstavili.

Čtyři zraněné osoby, které přímo na místě ošetřili záchranáři, jsou aktuálně mimo ohrožení života. Společnost Orlen Unipetrol, jejíž provoz patří, ujistila, že událost nemá žádný vliv na bezpečnost ani zdraví obyvatelstva.

Litvínovská radnice však rozeslala sms zprávy občanům, které tímto způsobem vyzývala, aby omezily větrání. Přesná příčina výbuchu ani rozsah škod zatím není znám, na místě i v ranních hodinách operuje podniková hasičská jednotka.

Industrial zone, Steel pipelines, valves and gauges

Orlen Unipetrol uvedl, že příčinou lokální exploze a následného požáru byla technická porucha na hydrokrakovací jednotce. Skupina Orlen Petrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v ČR.

Nejnovější články

Další články autora