Co dělat, když si zabouchnete dveře?

Občas se stane, že se prostě nedaří. A přesně v takových chvílích se vrství a kupí problémy. Mezi ně může patřit i nečekané zabouchnutí dveří. Podívejte se, co v takovém případě dělat a jak podobnou situaci vyřešit co možná nejlépe.

Hlavně nepanikařte

Necháte si klíč v zámku z vnitřní strany a prostě zabouchnete dveře. Jednoduchá chyba, která se může stát naprosto každému. Pokud zjistíte, že je přesně tohle vaše situace, je důležité především nepanikařit. Dveře je totiž možné znovu otevřít, s čímž vám pomůže zámečnická pohotovost. Ještě rychlejší a akutní otevření však může být v případě, kdy je na druhé straně například malé dítě bez dozoru. V takové situaci je možné volat například hasiče.

Zavolejte zámečnickou pohotovost

Řešení zabouchnutých dveří nemusí trvat nijak dlouho. Přesně od tohoto účelu existuje zámečnická pohotovost. Díky působnosti víceméně po celé Praze budete na příjezd odborníka čekat zhruba do 60 minut. A to klidně i mimo všední dny či v netradiční hodiny, protože přesně v takových chvílích jsou zabouchnuté dveře doslova noční můrou pro všechny, kteří neradi řeší podobné problémy a starosti. Ničeho se však nebojte, protože zkušený zámečník dokáže pomoci za pár minut od svého příjezdu. A proto je dobré mít číslo na zámečnickou pohotovost uložené v mobilním telefonu.

Profesionální otevření dveří či výměna zámku

Pokud si na zabouchnuté dveře zavoláte profesionály ze zámečnické pohotovosti mohou vám v mnoha případech dveře otevřít šetrným způsobem, aby nedošlo k poškození vložky. Často tak může celá akce dopadnout s opravdu malými náklady, kdy nebude nutné pořízení nové zámkové vložky. Problematické je to však v případě bezpečnostních zámků, jejichž otevření bývá složitější. V některých případech tak ani odborníci nedokážou zabouchnuté dveře otevřít bez menšího poškození zámku.

Nejnovější články

Další články autora