Skvělé! Věděli jste, že při těchto problémech v domácnosti pomůže obyčejná žehlička?

Jasné, žehličkou se v první řadě žehlí textil. Ale poslouží iv případě, že… Čtěte!

Občas to dá dost práce, odlepit z nového oblečení bílé nalepené štítky – ať už s cenovkou nebo jinými informacemi o výrobku. Existuje jednoduchý trik, jak si s nimi poradit právě s použitím žehličky. Položte na nálepku kousek papíru a opatrně po něm přecházejte i několik vteřin žehličkou zahřátou na středním či mírném stupni. Štítek by se měl dát následně snadno oddělit od textilu a odstranit.

Vyrovnejte nerovnosti na koberci
Necháme-li kus nábytku na koberci delší dobu, následně se na něm mohou vytvořit nepěkné záhyby. Žehlička je může pomoci alespoň zčásti opět zarovnat. Položte ručník či hrubší hadr na nerovnou oblast na koberci a přejíždějte po něm žehličkou na nejvyšším stupni asi 5 – 10 sekund. Tato místa na koberci budou následně výrazně zarovnanější.

Closeup on woman cleaning iron with cloth in the living room in sunny day.

Vosk na textilu rozhodně nepotěší. Pokud ztuhne, dá spoustu práce seškrábat ho z oblíbeného ubrusu či oděvu. I zde si můžete námahu ušetřit, použijete-li žehličku. Na voskovou skvrnu položte kousek savého papíru nebo kuchyňskou papírovou utěrku a žehličku nastavte na mírný stupeň – přejeďte jí opatrně po papíře. Teplo vosk roztaje a vy jej z textilu odstraníte snáze.

Nejnovější články

Další články autora